Pogotowie Informatyczne

 

POGOTOWIE INFORMATYCZNE

Uruchamiam na stronce nowy dział :)   Jako że studiuje Informatykę stwierdziłem,  że trzeba też zrobić z tego jakiś użytek na stronie. W tym dziale będę starał się odpowiadać na wszelkie wasze problemy zarówno z oprogramowaniem i sprzętem. Wiadomo że  wszystkiego nie wiem (nikt nie wie ;) ) ale mam wielu znajomych w środowisku informatyków i dostęp do odpowiedniej literatury itp. Tym bardziej że wielu informatyków odwiedza The Sunrise i myślę że razem na pewno uda nam się odpowiedzieć na każde wasze pytanie, problem. Proszę  wszystkich którzy mają odpowiednią wiedzę o pomaganie w prowadzeniu tego działu :) Piszcie tez wszyscy nie tylko o problemach z kompem ale i o propozycjach… kursu obsługi jakiegoś programu  z którym macie  największe problemy albo chcielibyście poznać go lepiej.  Na pewno minie trochę czasu zanim uda mi się taki kurs napisać ale będe się starał go publikować w odcinkach tak aby było oki :) Wszelkie pytania jakie zadacie tutaj, będę potem przepisywał wraz z odpowiedziami aby potem służyły innym :) Mam nadzieję że pomysł się sprawdzi i Wam spodoba :)   

MUZYKA

WINAMP a dźwięk 5.1, odtwarzacze muzyki

 

Wiele osób korzysta z tego darmowego odtwarzacza, przy słuchaniu choćby mp3.. Jednak domyślnie skonfigurowany Winamp nie odtwarza dźwięku na wszystkich głośnikach (dotyczy to szczególnie posiadaczy więcej niż dwóch głośników (np. układ 5.1). Jednak wystarczy kilka zmian i usłyszymy dźwięk na wszystkich głośnikach.

Uruchamiamy Winampa , klikamy menu Opcje (options) -> Ustawienia (Settings) lub w niektórych wersjach Preferencje. Na liście po lewej szukamy wtyczki (plugins) i klikamy wyjście (output). Zostanie wyświetlone okno z dostępnymi wtyczkami wyjścia…. Teraz musimy z listy wybrać DirectSound output co umożliwi odtwarzanie dźwięku prawidłowo na wszystkich głośnikach (domyślnie jest wybrane waveOut output co ogranicza nas tylko do dwóch głośników). Teraz klikamy jeszcze konfiguruj (configure) i w wyświetlonym oknie upewniamy się czy zaznaczone jest pole Zezwalaj na akceleracje sprzętową (Allow hardware acceleration). Klikamy na Ok i Zamknij (Close). Teraz już Winamp będzie odtwarzał muzykę na wszystkich głośnikach dostępnych w komputerze (włączając w to niskotonowe).

Max
:
Co do WINAMPA Już dawno wymyślono lepsze odtwarzacze. Np. foobar2000 (www.foobar2000.org). Tam wystarczy ustawić w Windowsie dziwięk 5.1 i to wszystko. Poza tym odtwarza więcej formatów plików i nie muli.