O mnie

ja_parkNazywam się Łukasz Nurzyński i mam 25 lat. Stronę tą założyłem w 2006 roku, głównie po to aby móc pisać o tym co mnie interesuję, o ważnych wydarzeniach w moim życiu i otoczeniu. Na stronie posługuję się pseudonimem Sun. Do końca trudno powiedzieć dlaczego akurat taki, pasuje on jednak zarówno do nazwy strony, jak i mojego charakteru gdyż jestem raczej pogodnym człowiekiem ;).

Mieszkam w Częstochowie i w tym roku (2009) zaczynam ostatni rok studiów Informatyki na Politechnice Częstochowskiej. Informatyką interesowałem się od początku liceum i to sprawiło, iż wybrałem taki, a nie inny kierunek studiów. Prócz tego lubię fantastykę (była to moja największa pasja w okresie szkoła podstawowa – liceum). Zarówno gry RPG jak i książki poświęcone temu gatunkowi. Najbardziej podobają mi się książki ze świata Forgotten Realms – Zapomniane Krainy. Z tego świata pochodzi też mój ulubiony bohater fantasy Drizzt Do’Urden. Dlatego też w Internecie najczęściej posługuję się nickiem Lukas Do’Urden.

Prócz fantastyki z czasem zaczęły mnie absorbować także inne rzeczy. Informatyka to bardzo obszerny dział, jednak mnie najbardziej interesuje tworzenie stron www. Uczę się tego we własnym zakresie i mimo iż wiele przede mną, to już teraz mogę nieskromnie stwierdzić ,że idzie mi to coraz lepiej 🙂

ja_2008

Na jednej z wycieczek rowerowych. Wakacje 2008

Prócz tego bardzo pociąga mnie lotnictwo i kolej. Mam symulator lotów (Flight Simulator 2004, ostatnio FS X), na którym co jakiś czas latam. Ale oprócz latania , czytam dużo literatury technicznej z tej dziedziny, chociaż głównie są to pozycje w języku angielskim. Interesuje mnie też technika pilotażu i budowa samolotów turbo-śmigłowych i odrzutowych.

Kolej to pozostałość jeszcze z czasów dzieciństwa.Po prostu zawsze fascynowały mnie pociągi, mimo, iż nie najnowocześniejsze.

Uwielbiam jeździć na rowerze i pływać, a także od niedawna próbuję swoich sił w jeździe na nartach i łyżwach 🙂

To tyle na temat moich zainteresowań. Jest tego dość dużo, dlatego cierpię na stały brak czasu i nie mogę rozwijać wszystkich swoich zainteresowań w równym stopniu.

Studiuje Informatykę i mam raczej umysł ścisły jednak z pewnymi domieszkami humanisty :D. Od zawsze lubiłem pisać różnego rodzaju referaty, wypracowania itd. Dlatego też powstała ta strona (która jest w istocie rozbudowanym blogiem, choć ja nie lubię nazywać The Sunrise blogiem 😉 ), która przynajmniej częściowo pozwala mi się “wyżyć” pisarsko;]

ja_grecja

Nad morzem w Grecji. Wakacje 2009 🙂

Mam dziewczynę Sylwię, która często cierpliwie znosi kolejne moje pasje i pomysły. Siostra Kasia z kolei znosi wspólne mieszkanie ze mną w jednym pokoju 🙂 Psa nie mam ale mam kotkę Lusię, która moim zdaniem jest o wiele bardziej kochana i słodka niż nie jeden pies 😉

Jakiś czas temu, a dokładniej rzecz biorąc w roku 2005 , podjąłem się dość ambitnego zadania napisania własnej książki . Jako, że interesowały mnie książki z gatunku fantasy, moja książka tez jest z tego gatunku. Poniżej publikuje tylko małą część tego co udało mi się napisać. Na razie książka zajmuje 379 stron w zeszytach A5 z czego na komputer przepisałem jakieś 24… Na resztę brakuje czasu . Zachęcam do przeczytania tych paru stron nawet jeśli nie interesuje Was fantastyka. Moim celem było pisać tak aby było to zrozumiałe dla każdego. Zaznaczam ze cały świat i wszelkie wydarzenia, postacie itp. zostały wymyślone przeze mnie. Wkrótce przybliżę troszkę bliżej jak to wszystko się zaczęło . PROLOG – plik w formacie pdf. Wymaga darmowego programu Adobe Reader do pobrania tutaj.

To chyba tyle jeśli chodzi o moją osobę. Mam nadzieję, że choć trochę przybliżyłem Wam drodzy czytelnicy moją osobę 🙂 Piszcie do mnie i zaglądajcie na The Sunrise 🙂