• 8 stycznia 2008
 • 4

Magia latania…

4 komentarze

 1. Max pisze:

  Tak gwoli ścisłości, to nie samoloty, a poduszkowce są najbezpieczniejszym środkiem transportu. Samoloty są na drugim miejscu, co nie zmienia faktu że i tak są bardziej bezpieczne niż wiele innych środków transportu. A wielu sądzi że to samochód jest bezpieczny…

 2. Sun pisze:

  Wiesz w sumie rowery mogą być uznane za jeszcze bezpieczniejsze…. Ale mnie tu chodziło o transport masowy. Poduszkowce jednak maja w tym niewielki udział, co nie zmienia faktu że są bardzo bezpieczne :).

  Wracając do samolotów to wielu ludzi ciągle się ich obawia (tyle ton metalu wysoko nad ziemią) całkiem niepotrzebnie. Żeby dbali o wszystko tak jak o samoloty to byłoby wspaniale. Prawdą jest że lotnictwo jest ciągle unowocześniane i będzie coraz bezpieczniejsze. A samochód…. Tak naprawdę nigdy nie będzie tak bezpieczny bo po pierwsze jest coraz większy ruch, a po drugie prawo jazdy otrzymują czasem ludzie totalnie nieodpowiedzialni i głupi (mimo tego że egzamin jest w miarę wymagający) 

 3. Max pisze:

  Mnie też chodziło o transport masowy. Poduszkowce swój udział mają, fakt – nie gigantyczy, ale tzreba je brać pod uwagę. Co do prawa jazyd to zgadzam się w 100%, ale nie powiesz mnie że ruch w powietrzu się nie zwiękasza :>

 4. Sun pisze:

  Zwiększa się ale samoloty kontroluje ciągle kontroler. Żaden samolot nie robi nić bez zgody kontrolera lotu. Separacje między samolotami maja duży margines bezpieczeństwa, po za tym każdy samolot ma system ostrzegania o ruchu w bliskim zasięgu samolotu…. To i wiele innych rzeczy sprawia że to naprawdę bezpieczny środek transportu. Samochodów niestety nikt nie kontroluje i nie można nawet póki co czegoś takiego zaimplementować….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge