• 1 czerwca 2006
 • 16

Jak poprawić Częstochowe?

16 komentarzy

 1. Tomek;-)* pisze:

  Jak dla mnie nic sie nie zmieni jesli nie powstaną miejsca pracy, bo moze i ładne, odremontowane misato przyciagnie turystow, ale tylko praca pozwoli ich zatrzymac. Takie jest moje zdanie.

 2. Sun pisze:

  Tak ale właśnie turystyka może być brakującym ogniwem. W końcu do tego są potrzebni ludzie. Nie mowie tu bynajmniej o sprzedawaniu pamiątek w budce…. To musi być coś na szerszą skale… I wcale nie musi być związane z Jasną Góra. W końcu nasze miasto leży na wyżynie… Niedaleko Olsztyn, ładne widoki, jaskinie… Myślę że także aquapark na Lisińcu mógłby być ciekawym pomysłem. Chociaż najlepiej aby chciała u nas zainwestować jakaś duża firma…. Ale do tego myślę jeszcze daleko:/

 3. Angel pisze:

  Mam sentyment do naszego miasta, moze dlatego ze sie w nim urodzilam, i dlatego przykro sie robi, na widok tego co sie u nas dzieje, a raczej na to co sie nie dzieje. Musi sie zmienic podejscie ludzi, ktorzy rzadza, brakuje u nas ludzi z pomyslem, ktorzy umieli by przyciagnac kapital. Dlatego potrzebujemy ludzi z pomyslem, aby wiedzieli jak rozwinac to miasto i na tyle kreatywnych aby na planach sie nie skonczylo ;-)

 4. Mefior pisze:

  WYBURZYC ;P

 5. Sun pisze:

  Miasto:P?? Myślę ze aż tak radykalnych kroków nie trzeba ;] W sumie trochę widać tego ze coś robić probuje się…. Choćby budowa wiaduktu na ulicy Jagiellońskiej(przejazd tam był udręką) która idzie w szybkim tempie, czy odnowa niektórych budynków(nawet politechnika odnowiła wreszcie budynek na dąbrowskiego… Ale to są drobiazgi. Brak u nas czegoś na duża skale. Ja chociaż rodowitym Częstochowianinem nie jestem (a propos ciekawe kto zgadnie skąd jestem :P ) to jednak też lubię to miasto i szkoda mi patrzeć jak marnuje się tutaj potencjał….Poważne inwestycje by się przydały. Bo myślę ze szanse na rozwój miasto ma.

 6. Angel pisze:

  Ale wszystko piszecie co jest robione albo co sie robiło w ostatnim czasie, a ja czekam tu wlasnie na konkretne plany, co poprawic, co dodac aby nasze miasto przyciaglo ludzi z pieniedzmi ;-)

 7. Loriel pisze:

  Częstochowa musi mieć:
  – więcej galerii (zdaje się, dosyć niedawno powstało Muzeum Beksińskiego. Świetna sprawa. Galeria Dudy – Gracza o ile się nie mylę znajduje się jednak gdzieś w okolicach Rynku Wieluńskiego, czyli na zadupiu. Też możnaby coś z tym zrobić)
  – więcej klubów, pubów, itp. w których coś by się działo – wystawy, spotkania i przede wszystkim: koncerty. Cz-wa leży i kwiczy jeśli chodzi o życie kulturalne
  – oczywiście więcej miejsc pracy
  – ulepszoną komunikację miejską (zastanawia mnie zawsze po co tramwaje mają numerki, skoro wszystkie kursują w to samo miejsce?;P )

  Mnie w Częstochowie brakuje zwłaszcza kultury. Mam wrażenie, że Teatr jest martwy a na dobry film można iść jedynie do OKF. Kiedyś w Pawilonie w Parku Staszica były ciekawe wystawy (Chagall, Malczewski czy Nikifor – więc nie byle co). Teraz nie wiem co się tam dzieje szczerze mówiąc. Zauważyłam jednak, że raczej nigdy nie cieszyły się zbyt wielką popularnością. Częstochowie po prostu brakuje życia.

 8. Misiek pisze:

  mhmmmm no coz wiele bym zminil w naszym “miescie”.
  chociaz uwazam ze to wies z tramwajami jest ogolnie ok
  Tylko zeby wkoncu zrobili jakis porzadny klub z prawdziwego zdarzenia, a nie burdele typu depo czy porter.
  Nie czarujmy sie ale w czewie nie ma konkretnego klubu
  Dobrze ze mamy chociarz porzadne kino :)
  Pozdro

 9. Sun pisze:

  taa:) na które czekaliśmy dłuuugo:) Ale propos to nasze kino się zaczyna już sypać :/ Ostatnio na Kodzie widziałem paskudne zacieki na suficie w sali kinowej :/ Wygląda na to ze dach przeciekał… ale wygląda to okropnie. Co do inwestycji w naszym mieście to na północy na promenadzie ma powstać skatepark za 260 tys zł :| . W sumie dla kogoś kto lubi deskę czy rolki to oki… ale trochę szkoda że wydają pieniądze na coś takiego zamiast np. zwiększyć ilość ścieżek rowerowych… Jest ich stanowczo za mało. Co do klubów sie zgadzam :/

 10. Loriel pisze:

  Skatepark też jest dla ludzi. Jak bym nadal miała dostęp do deski, to może znowu bym spróbowała jeździć. Co do ścieżek rowerowych, to jednak wydaje mi się, że na rower bardziej odpowiednie są okolice za miastem – chociażby Olsztyn. A biedni skaterzy gdzie się mają podziać? ;P Lepiej zrobić im skatepark niż mieliby jeździć po pomniku przy ul. Sobieskiego i go niszczyć.

 11. Angel pisze:

  Ja jestem za rozbudowa sciezki rowerowej, bo mnie osobiscie bardzo tego brakuje zeby swobodnie poruszac sie po miescie rowerem. Na auto w alejach jest malo miejsca, a rowerem ciezko krazyc wokol tłumu.

 12. Monika pisze:

  jesli o mnie chodzi to chciałabym aby w naszym miescie otworzyli jeszcze jakas uczelnie z takimi na czasie kierunkami, zeby podobnie jak Wrocław, nasze miasto stało sie taka kolebka studentów, moze wtedy z wiekszym rozpedem odbywaly by sie imprezy kulturowe. ;-)

 13. Angel pisze:

  hahaha oj, ja wiem ze ty Monika nie masz na wzgledzie rozwoj intelektualnego naszego miasta , ale raczej przyjazd facetow do naszego miasta, ahhaahahaha

 14. Monika pisze:

  hahah skad wiedziałas??

 15. Angel pisze:

  bo Cie znam

 16. Sun pisze:

  Ja protestuje :) A co to w Częstochowie facetów mało :P ??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge