«

»

mar 25 2009

Bajki – wspomnienie dzieciństwa. Nowa strona

na_straganieKażdy z nas był kiedyś dzieckiem i na pewno słyszał niejedną bajkę. Czytali nam je rodzice, starsze rodzeństwo czy też dziadkowie. Ale nie chodzi mu tu o bajki animowane jakich pełno w telewizji czy internecie. Chodzi mi o takie prawdziwe bajki, które zazwyczaj niosły ze sobą jakąś prawdę życiową, moralną , miały morał. Były też wierszyki, które szybko wpadały w ucho ,a niektóre znaliśmy na pamięć. Kto z Was pamięta „Na straganie” czy też „lokomotywę”? Na pewno sporo się znajdzie takich ludzi. A teraz pytanie ile z tych bajek znają dzieciaki naszych czasów?

Świat się zmienia, zmieniają się również książki. Ale są bajki, które mimo lat są po prostu klasyką i warto je znać. Z taką myślą zrobiłem nową stronę gdzie mam zamiar gromadzić bajki , baśnie i legendy. Strona jest adresowana dla najmłodszych ale nie tylko. Przecież ktoś musi im te bajki poczytać. Może macie młodsze rodzeństwo? Może macie już własne dzieci? Warto czasem z nimi siąść i poczytać. Na stronie znajdziecie bajki, które w razie potrzeby możecie wydrukować (jest wersja do druku) a potem poczytać.

Strona jest nowa i jak zapewne zauważycie nie ma tam zbyt wiele tych bajek. Będę się starał codziennie umieszczać nowe, jednak być może macie w swoich zbiorach jakieś bajki lub wierszyki? A może sami napisaliście coś co spodobało by się najmłodszym? Zapraszam do wspólnego tworzenia tej strony. W końcu nie tylko dzieci lubią słuchać bajek. Czasem warto samemu sobie przypomnieć coś z dzieciństwa :)

Zapraszam na www.bajki.thesunrise.pl

Ciekaw jestem jakie wy macie wspomnienia z dzieciństwa związane z bajkami? Jaka była Wasza ulubiona bajka? Czy lubiliście ich słuchać? Piszcie :)

2 Komentarze

  1. Justyna

    Sprzeciw!!! W zupełności się z Tobą nie zgadzam! Na jakiej podstawie napisałeś, że „starsze bajki” zanikają, już są nie czytane. Jestem przyszłym nauczycielem przedszkola, klas początkowych. Mam teraz praktyki. W przedszkolu bardzo dużo czyta się takich bajek! Spytaj się 4 – latka czy zna „Lokomotywę”, nawet połowę Ci jej opowie. Jestem również przeciwnikiem Twojej strony dotyczącej bajek! Czego w ten sposób uczysz?? Dziecko zamiast usiąść do prawdziwej książki usiądzie przy komputerze ponieważ tam ją znajdzie i tam przeczyta. Rodzicie czytają dzieciom bajki, wiem jak jest u moich młodszych kuzynów, oraz znajomych moich rodziców. Maluchy same przynoszą do przedszkola bajki i chwalą się jaką przeczytali z rodzicami. Nie możesz wypowiadać się na jakiś temat skoro nie masz o nim zielonego pojęcia. Przepraszam za tą krytykę, ale nie lubię czegoś takiego. To jest negatywny komentarz ale w pozytywnym znaczeniu:)

  2. Sun

    Oki, ja też mam w otoczeniu dzieci, które te bajki znają. Więc nie piszę, że nie są czytane tylko są czytane coraz mniej. Bo jednak jakiś problem tego typu jest. Po jakiego by w takim razie były robione kampanie w tv poczytaj mi mamo i inne takie? Problem jest taki, że często rodzice zostawiają dziecko przy kompie bo tak jest wygodnie. I bądźmy szczerzy dzieciak taką stroną się nie zainteresuje bo w necie jest tyle gier online, że na starcie bajki z nimi przegrają. Mnie chodzi bardziej o to aby jeśli już ktoś chce dziecku poczytać, miał dostęp do tych bajek, nie musiał szukać. I wcale czytać na necie nie musi bo jest wersja do druku.
    Póki co te bajki to trochę eksperyment bo nie bardzo jeszcze wiem czy się to przyjmie. Tak czy inaczej wole zrobić stronę na której są bajki, które coś mogą wnieść do życia niż kolejną stronę z tapetami, dzwonkami czy grami online. A czy coś z tego będzie czas pokaże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge