• 25 marca 2009
  • 2

Bajki – wspomnienie dzieciństwa. Nowa strona

2 komentarze

  1. Justyna pisze:

    Sprzeciw!!! W zupełności się z Tobą nie zgadzam! Na jakiej podstawie napisałeś, że „starsze bajki” zanikają, już są nie czytane. Jestem przyszłym nauczycielem przedszkola, klas początkowych. Mam teraz praktyki. W przedszkolu bardzo dużo czyta się takich bajek! Spytaj się 4 – latka czy zna „Lokomotywę”, nawet połowę Ci jej opowie. Jestem również przeciwnikiem Twojej strony dotyczącej bajek! Czego w ten sposób uczysz?? Dziecko zamiast usiąść do prawdziwej książki usiądzie przy komputerze ponieważ tam ją znajdzie i tam przeczyta. Rodzicie czytają dzieciom bajki, wiem jak jest u moich młodszych kuzynów, oraz znajomych moich rodziców. Maluchy same przynoszą do przedszkola bajki i chwalą się jaką przeczytali z rodzicami. Nie możesz wypowiadać się na jakiś temat skoro nie masz o nim zielonego pojęcia. Przepraszam za tą krytykę, ale nie lubię czegoś takiego. To jest negatywny komentarz ale w pozytywnym znaczeniu:)

  2. Sun pisze:

    Oki, ja też mam w otoczeniu dzieci, które te bajki znają. Więc nie piszę, że nie są czytane tylko są czytane coraz mniej. Bo jednak jakiś problem tego typu jest. Po jakiego by w takim razie były robione kampanie w tv poczytaj mi mamo i inne takie? Problem jest taki, że często rodzice zostawiają dziecko przy kompie bo tak jest wygodnie. I bądźmy szczerzy dzieciak taką stroną się nie zainteresuje bo w necie jest tyle gier online, że na starcie bajki z nimi przegrają. Mnie chodzi bardziej o to aby jeśli już ktoś chce dziecku poczytać, miał dostęp do tych bajek, nie musiał szukać. I wcale czytać na necie nie musi bo jest wersja do druku.
    Póki co te bajki to trochę eksperyment bo nie bardzo jeszcze wiem czy się to przyjmie. Tak czy inaczej wole zrobić stronę na której są bajki, które coś mogą wnieść do życia niż kolejną stronę z tapetami, dzwonkami czy grami online. A czy coś z tego będzie czas pokaże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *