• 19 listopada 2008
 • 4

Prywatność czy … otwartość ?

4 komentarze

 1. integralny pisze:

  mnie zaczyna drażnić, że każdy dosłownie każdy znając moje imięi nazwisko może zobaczyć np. do jakich szkół chodziłem itd. To jest niebezpieczne.

  Dlatego zastanawiam się, czy nie usunąć swojego profilu z NK.

 2. Sun pisze:

  Pisząc w internecie musisz podjąć swego rodzaju decyzje. Albo anonimowość i rezygnacja z internetu, albo sieć i przyzwolenie na pewnego rodzaju brak całkowitej prywatności. Będąc na dowolnej stronie zostawiasz po sobie ślad – numer IP. Po tym numerze mając odpowiednie narzędzia można wyśledzić położenie komputera i uzyskać dużo informacji na Twój temat. Nawet posiadacze dynamicznego IP, który zmienia się co połączenie, nie mogą czuć się w 100% anonimowi. Odpowiednie służby mają możliwości sprawdzić Twoją tożsamość.

  Także decydując się na pisanie w sieci musisz liczyć się z pewnymi konsekwencjami. Każdy może sprawdzić kto jest właścicielem np. danej domeny. A z reguły jest to imię i nazwisko. właściciela, czy też dane firmy.

  Portale społecznościowe to już trochę inna sprawa. Ja podchodzę do tego w ten sposób… Skoro przeglądam taki portal, patrzę na dane osobowe itp. osób tam mających konta, to sam też staram się nie ukrywać tożsamości. Jeśli chcę być anonimowy to muszę też zrezygnować z tego typu portali. Ukrywanie się pod fałszywymi danymi nie jest w porządku. Najbardziej wkurzają ludzie którzy pod osłoną anonimowości potrafią krytykować innych itd. Jednak czy mieliby odwagę napisać to samo podpisując się z imienia i nazwiska? Wątpię.

 3. Justyna pisze:

  Uważam,że to my decydujemy w znacznej mierze o swojej prywatności, wszędzie w Internecie wyrażamy bądź nie zgodę na przetwarzanie naszych danych. Ja jestem osobą otwartą, choć jak i również bezpośrednią co może niestety w niektórych wypadkach jest wadą. Ogólnie ufam ludzią, ale są też pewne granice, których przekroczyć nie można, daję drugą szansę gdy ktoś mnie zawiedzie, ale następnej już nie. Mam swoje tajemnice i to są tajemnice !! Także o nich nie wie nikt 😉

 4. Sun pisze:

  Pewnie każdy ma jakieś swoje tajemnice 😉 I o to chodzi 😉

  Bezpośredniość raczej nie jest wadą, chyba że ktoś jest bezczelny 🙂 Znając Ciebie lubisz postawić na swoim ale 😉 To właśnie Twój taki styl bycia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *